SUPER FOOD BURCHA

                           

 

SUPER FOOD BURCHA to nasza autorska bezglutenowa mieszanka na bazie niepalonej kaszy gryczanej z dodatkami nasion, najwyższej jakości suszonych owoców oraz superfoodsów.
W oryginale prawdziwe Bircher Muesli wywodzi się ze Szwajcarii i zostało stworzone na początku XX wieku przez doktora Maximiliana Oskara Bircher-Bennera.
 
Bircher-Benner to lekarz i pionier nauki o odżywianiu, przeprowadził setki eksperymentów porównawczych nad leczeniem dietą. Zajmował się leczeniem naturalnym, wodolecznictwem i dietetyką. Część zaleceń powstało na podstawie obserwacji życia długowiecznych pasterzy w Alpach. Sanatoryjne zdrowe żywienie które stosował w swoim Sanatorium w Zurychu wymagało zrezygnowania z mięsa i jego przetworów oraz odstawienia szkodliwych białych trucizn jak biała mąka,
biały cukier, biała sól.
Prowadził badania związane ze spożywaniem surowych pokarmów i uważał że najwięcej wartość odżywczych organizm przyswaja z surowej nieprzetworzonej żywności.
W skład Muesli Birchera wchodziły płatki owsiane/sok z cytryny/skondensowane mleko/utarte jabłko i posiekane orzechy.
Całość należało zlać wodą mineralną i odczekać 12h.  
                                        
nasza SUPER FOOD BURCHA jest idealna jeśli rano jesteście w biegu.
Wystarczy, że wieczorem zalejecie mlekiem roślinnym odmierzoną porcję mieszanki. Możecie użyć również wody lub soku, ale roślinne mleko będzie zecydowanie przyjemniejsze, nada mieszance lekkiej kremowości. Nie polecamy Wam gęstego mleka kokosowego, jest za ciężkie i często nadaje kwaśny posmak. Do mieszanki możecie wkroić też świeże owoce, najlepiej sprawdzi się tu banan/jabłko/gruszka. Owoce typu kiwi/borówki/truskawki/maliny czy porzeczki lepiej dodawać już rano.
W mieszance nie ma cukru, więc jeśli wolicie słodszą wersję dodajcie cukier kokosowy lub kilka daktyli. 

 

SUPER FOOD BURCHA sprawdzi się zarówno na śniadanie jak i kolację. Jeśli będziecie ją jeść regularnie, a Wasza dieta będzie roślinna, szybko zauważycie poprawę w trawieniu, a brzuch stanie się płaski.


KOMENTUJ